Dezynfekcja w gastronomii

Czas opustoszałych, martwych i pozamykanych restauracji i barów dobiegł końca. Powoli odżywają miejsca do których chodzimy nacieszyć podniebienie, spędzić miło wolny czas lub umówić się ze znajomymi na koktajl. Zdecydowaliśmy się polecić Państwu preparaty służące dezynfekcji w gastronomii; począwszy od skóry po sprzęt oraz przestrzeń.

Czyste i odkażone ręce

Zanim jednak przejdziemy do dezynfekcji w gastronomii, pragniemy przypomnieć, iż fundamentalną kwestią jest oczywiście dezynfekcja rąk. Obowiązywać powinna każdego, kto decyduję się dzielić przestrzeń miejską, odwiedzać restauracje, wychodzić ze znajomymi do barów. Miejsca, które potencjalne mogą być naznaczone ryzykiem zakażenia są nie do zliczenia. Bez znaczenia, czy mowa o zostawieniu bakterii, czy narażenia się na nie. Poprzez dotyk Do dezynfekcji skóry doskonały będzie zatem Velodes Silk.

Jest to produkt marki Medisept. Firma należy to wiodących prym na rynku producentów środków do mycia lub dezynfekcji. Velodes Silk to płyn do dezynfekcji chirurgicznej oraz higienicznej. Higieniczna dezynfekcja to wcieranie przez minimum 30 sekund preparatu w ręce, po wcześniejszym ich dokładnym umyciu oraz osuszeniu. W przypadku dezynfekcji chirurgicznej, proces ten należy powtarzać sześciokrotnie, tak by czas wcierania łącznie wynosił 3 minuty. Środek ponadto zawiera w składzie glicerynę, dzięki czemu zapobiega wysuszeniu oraz nawilża nasze dłonie. Warto pamiętać, iż zdrowa i zadbana skóra lepiej się sprawdzi jako nasza naturalna tarcza chroniąca przed chorobotwórczymi mikroorganizmami. Polecany przez nas płyn jest skuteczny wobec wirusów Rota, Noro, Sar-Cov-2.

Dezynfekcja powierzchni


Kolejnym etapem zapewnienia poczucia bezpieczeństwa gościom w restauracjach jest dezynfekcja sztućców i sprzętu serwisowego oraz przestrzeni. Doskonałym wyborem do każdego rodzaju gastronomii będzie produkt Clinex DEZOFast.


Co wyróżnia ten preparat? Przede wszystkim jest gotowy do użycia. Środek łączy dwie funkcję. Czyszczącą oraz dezynfekującą. Ponadto wykazuję skuteczność w obu tych dziedzinach nawet w obecności krwi lub białek na narzędziach lub pośród przestrzeni, którą chcemy odkazić. Clinex Dezofast to bezaldehydowy środek. Mówiąc prościej – w efekcie płyn nie będzie odbarwiał wrażliwych materiałów.


Nasuwa się pytanie, do jakich przestrzeni i na jakich materiałach można stosować produkt marki Clinex. Odpowiedź jest pozytywnie zaskakująca. Preparat można stosować do znakomitej większości powierzchni oraz narzędzi, które są wodoodporne. Istnieje kilka wyjątków, jak salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, gabinety stomatologiczne lub przychodnie rodzinne. Tutaj produkt nie spełnia wymaganych norm do czyszczenia oraz odkażania narzędzi.

Preparat posiada szerokie spektrum biobójcze. Jest skuteczny przeciwko bakteriom, drożdżom, grzybom oraz wirusom. Ze względu na efektywność w zwalczaniu zarodników Clostridium Difficile ( to jedna z najczęstszych przyczyn zapalenia jelita grubego), płyn idealnie wpiszę się w reżim higieniczny w domach opieki, szpitalach lub instytucjach opieki długoterminowej.

Jak należy używać preparatu? Dokładnie umyć powierzchnię lub sprzęt. Rozprowadzić za pomocą ścierki środek, tak by pokrył on całą powierzchnię, która będzie dezynfekowana. Powierzchnie, które wymagają spłukiwania wodą pitną, to obszary, które mają kontakt z żywnością lub mają być woskowane lub polerowane. Clinex Dezofast oczywiście posiada specjalne atesty, potwierdzające bezpieczeństwo stosowania go w gastronomii.

Nowe standardy

Warto pamiętać o tym, iż poza dezynfekcją sprzętu i przestrzeni przez obsługę, bardzo istotne jest dostosowanie się do zasad bezpieczeństwa i reżimu przez Państwa gości. Przypominamy o trzymaniu bezpiecznych odległości, maseczkach, zakrywaniu ust przy kichaniu oraz częstym i dokładnym myciu rąk. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.drip.com.pl, aby zapoznać się z całą ofertą, którą dla Państwa przygotowaliśmy. Więcej o poszczególnych preparatach mogą się Państwo dowiedzieć w artykule.

Platformy blogowe
Socials :
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial