Chemia czyszcząca do kuchni oraz restauracji

Poprzednim razem przybliżyliśmy kilka pozycji z obszaru środków dezynfekujących, które polecamy do stosowania w przemyśle spożywczym, usługach gastronomicznych lub własnych domach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, wystarczy kliknąć tutaj. Dziś z kolei tematem przewodnim będzie chemia czyszcząca do kuchni oraz restauracji, które coraz obficiej są wypełnione gośćmi. Wybraliśmy płyn uniwersalny, środki do grilla i pieców, metali, stali szlachetnej, kamienia naturalnego oraz do odtłuszczania.

dezynfekcja stołów

O zastosowaniu uniwersalnym

Doskonałym preparatem o uniwersalnym zastosowaniu jest Buzil Orange. Nadaję się do mycia wszystkich powierzchni odpornych na działanie wody. Mogą to być jednakowo posadzki podłogowe, tworzywa sztuczne, zabezpieczone powierzchnie drewniane, powierzchnie szklane, ramy okienne lub kaloryfery. Po użyciu preparat nie powinien pozostawiać smug. Gwarantowany jest za to intensywny, aczkolwiek przyjemny, pomarańczowy zapach. Preparat świetnie się sprawdzi na połyskujących powierzchniach, zapewniając im lśniący refleks. Zwalcza ślady po mazakach, kalce, ołówkach lub długopisach. Przy czyszczeniu bieżącym wystarczy 50ml płynu na 10l wody, aby uzyskać zadowalający efekt. W przypadku czyszczenia natryskowego należy użyć 50 ml płynu na 600 ml wody.

Zdjęcie autorstwa Mark McCammon z Pexels

Do popularnej stali szlachetnej

Chemia czyszcząca do kuchni to również środki do czyszczenia stali która jest nieodłącznym, ba, wręcz fundamentalnym elementem każdej kuchni w lokalach gastronomicznych. W celu utrzymania wysokiej higieny oraz bezpieczeństwa pracy, polecamy Państwu Buzil Buz Metasoft. To gotowy do użycia środek do czyszczenia stali szlachetnej. Można stosować w obszarach mających kontakt z żywnością, czyli gastronomia, mleczarnie, piekarnie itp. Należy stosować na powierzchniach odpornych na działanie kwasów, czyli stali nierdzewnej, płytach ceramicznych oraz powierzchniach porcelanowych. Produkt z łatwością usuwa nalot, a także przyschnięte resztki brudu. Bardzo dobrze odkamienia silne zanieczyszczenia. Ważne, aby stosować go zgodnie z zaleceniami od producenta. By usunąć z powierzchni i przedmiotów, które mają kontakt z żywnością ślady po środkach. Aby przepłukać wodą czyszczone miejsca. By nie stosować na takich materiałach jak aluminium, powierzchniach lakierowanych, szkle akrylowym. Nie używać do powierzchni z kamienia naturalnego, jak marmur lub wapień muszlowy.

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Chemia profesjonalna do metali

W przypadku chemii profesjonalnej do metali, które również mają szerokie zastosowanie jako materiał, rekomendowany jest też produkt marki Buzil. Buzil Buz Metapol, który jest gotową do użycia politurą. Doskonale sprawdza się na powierzchniach takich jak mosiądz, aluminium, brąz, miedź, powierzchnie chromowane, eloksalowane, szkło, stal szlachetna, ceramika bądź płyta ceramiczna. Środek radzi sobie z silnymi zabrudzeniami, przy czym jest delikatny zarówno dla skóry, jak i dla materiałów. Preparat jest gotowy do użycia, więc nie trzeba go rozcieńczać wodą. Wystarczy spryskać kilka razy wilgotną ścierkę płynem, po czym dokładnie wyczyścić powierzchnie. Spłukać ją czystą wodą. Finalnie wypolerować miękką ścierką na wysoki połysk. Należy pamiętać, aby przed użyciem wstrząsnąć. Stosować wyłącznie na zimnych powierzchniach. Ważne także jest przepłukanie przedmiotów bądź powierzchni, które mają kontakt z żywnością, tak aby zniknęły ślady po środkach chemicznych.

W sam raz na grilla

Grillować lubi większość z nas. Mniejszość z nas zaś lubi czyścić zabrudzony grill lub piec. Wszystko jest łatwiejsze, gdy używa się profesjonalnej chemii czyszczącej. W tym przypadku, świetnym wyborem będzie Buzil Buz GrillMaster. To gotowy do użycia środek mocno zasadowy, tym samym doskonale pokona brud w grillach i piecach odpornych na działanie zasadowe. Dużą zaletą produktu jest jego samoczynne działanie. Świetnie się nadaje do pianowego czyszczenia pionowych powierzchni. To na pewno wybór, dla którego białka, wszelkie ślady grillowania bądź smażenia, nie będą straszne. Preparat posiada potrzebne świadectwo umożliwiające korzystanie w przemyśle spożywczym. Środek nierozcieńczony oraz spieniony należy nanieść na powierzchnie i zostawić, aż zacznie działać. Dużo zależy od stopnia zabrudzenia. Wskazane jest gruntowne spłukanie czystą wodą. W niektórych przypadkach, gdy zabrudzenia były bardzo duże, istnieje możliwość ponownego nagrzania urządzenia przed użytkiem.

Zdjęcie autorstwa Gonzalo Guzman z Pexels

Perfekcyjne odtłuszczanie

W profesjonalnych kuchniach, gdzie ogień bucha jak zły, nie jest ciężko o dużą ilość zatłuszczeń. Jak wspomniałem wyżej, chemia czyszcząca do kuchni to przede wszystkim dobre odtłuszczacze! Dobrym rozwiązaniem będzie Buzil Buz Perfekt. To koncentrat, którego atutem jest wydajność. Ilość płynu w stosunku do ilości wody zależy od stopnia zabrudzenia oraz sposobu mycia. Praktyczny. Można używać go ręcznie. Sugerowana ilość płynu to 50 ml na 10 litrów wody. Można za pomocą myjki ciśnieniowej. W tym przypadku od 1 do 2 l na 10 litrów wody. Poza właściwościami odtłuszczającymi jest to również środek czyszczący. Skuteczny wobec okopceń. Poradzi sobie ze świeżymi przypaleniami. Preparat się delikatnie pieni. Zdaję egzamin podczas usuwania śladów po pożarach. Polecany do zakładów przemysłowych. Z powodzeniem można go używać do mycia podłóg w warsztatach samochodowych oraz przemyśle żywnościowym. Z uwagi wysokie pH, warto zaznaczyć, że jest to środek, który można stosować do materiałów wrażliwych na interakcję z rozpuszczalnikami.

Zdjęcie autorstwa Timur Saglambilek z Pexels

Kamień naturalny lub gres – czego użyć?

Do powierzchni takich jak kamień naturalny, czyli granit, marmur, płyty ceramiczne, parkiet lakierowany, bądź kamionki szlachetnej polecamy sięgnąć po Buzil Polybuz Trendy. Środek skoncentrowany, którego wartość pH wynosi 6,5. Stworzony na bazie alkoholu. Mimo to pozostawia przyjemną dla nozdrzy woń. Nie pozostawia zaś smug! Do zalet należy zaliczyć jeszcze zostawiany przez niego połysk. Preparat jest szybkoschnący, a przy tym bardzo efektywny. W przypadku mycia bieżącego ręcznego, na 10 l wody wystarczy jedyne 50 ml. Pozostawi to pewnego rodzaju konsternację, czy aby na pewno jeden kieliszek, da temu radę. Gwarantujemy, że finalnie efekt będzie satysfakcjonujący. Jeśli chodzi o mycie z użyciem automatu, rekomendowane użycie wynosi od 50 do 150 ml płynu na 10 litrów wody. Podczas korzystania bardzo istotne są dwie zasady. Używaj zawsze zimnej wody oraz regularnie myj i płucz zbiorniki w przypadku korzystania z myjki.

Dla gastro. Dla bistro.

Buzil Bistro to pozycja zalecana do gruntownego czyszczenia kuchni. Doskonały do branży przetwórstwa żywności. Jego pH wynosi 13. Z łatwością rozpuszcza białka. Niweluje brud z oleju oraz tłuszczy. Polecany szczególnie do zaschniętych zanieczyszczeń. Stosować można do mycia ścian oraz podłóg. To preparat do rozcieńczania z wodą, wszak jest bardzo ekonomiczny i efektywny. Stężenie zależy od rodzaju mycia oraz stopnia zabrudzenia. Przy myciu bieżącym ręcznym wystarczy 20 ml na 10 litrów wody. Do walki z uporczywymi śladami stopniowo dodawać płyn. W generatorach piany bądź myjkach ciśnieniowych proporcja to 1:10. Opcjonalnie 1:5 przy żarliwych zanieczyszczeniach. Po zmieszaniu z woda, środek tworzy stabilną i trwałą pianę. W efekcie dłużej rozpuszcza i penetruję zanieczyszczenia. Produkt do użytku profesjonalnego, tym samym proszę stosować zgodnie z zaleceniami na etykiecie.

Lustra, szyby, tworzywa sztuczne.

Do każdego z powyższych materiałów polecamy wybrać z naszej oferty Buzil Profiglass. Do oszkleń wewnętrznych oraz szyb samochodowych. Oprócz tego do salonów fryzjerskich lub kosmetycznych. Produkt jest gotowy do użycia oraz bardzo efektywny. Opakowanie zostało przemyślane, czego efektem jest praktyczna nasadka natryskowa, która umożliwia mycie punktowe. Preparat nie pozostawia smug po czyszczeniu. Jest szybkoschnący. Zwracamy szczególną uwagę, iż Profiglass to środek, którym nie można myć szkła akrylowego.

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

W dwóch zdaniach

W powyższym artykule staraliśmy się wyselekcjonować dla Państwa jak najlepsze środki. Kierując się kryteriami takimi jak wydajność, skuteczność oraz stosunek ceny do jakości, tak żeby przedstawić najbardziej optymalną ofertę.. Każdy z preparatów, które wyżej zostały wymienione, z pewnością potwierdzą swoją jakość podczas pierwszego używania. Zapraszamy się do zapoznania z pozostałymi treściami na naszym blogu. Ostatnio poświęciliśmy się dezynfekcji w gastronomii , czym jest dezynfekcja i jaki jest jej cel oraz jak skutecznie myć bez zostawiania smug.
Zapraszamy do naszego sklepu – www.drip.com.pl.

Platformy blogowe
Socials :
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial